Antalya , Antalyada Lüks Yaşam , Antalya Lüks Evler , Özel Hastaneler , Özel Üniversiteler , Antalya Cafeler , Antalya Otelleri

5 Yıldızlı Antalya Otelleri , Beş Yıldızlı Antalya Otelleri , Antalya Lüks Evler , Antalya Villalar , Evleri , Konutları , Lüks Yaşam , Antalyada Yaşam , Lüks Oteller , Antalyadaki Özel Hastaneler , Mortgage , Konut Kredileri

Lüks Bodrum Otelleri

Lüks İzmir Evleri

ANTALYADAKİ LÜKS EVLER VİLLALAR

Aktepe Köy Evleri Bileydi Residence Eko Park Evleri
Güven Konutları Falezyum Residence Olbia Konutları
Palm City Evleri Olbia Residence Park Menekşe Evleri
Phaselis Konutları Port Residence Terradesir Evleri
Selçuklu Konutları Park Platinium Residence Paradise Residence

ANTALYADAKİ LÜKS OTELLER VE TATİL KÖYLERİ

Club Paradiso Crystal Palace Hotels Dedeman Hotel
Dinler Hotel Gloria Verde Resort Divan Hotel
Grand Haber Hotel Grand Kaptan Hotel Turan Prince Residence
Kaya Hotels Resort Limak Atlantis Hotel Otium Zeynep Otel
Queen Elizabeth Hotel Rixos Premium Hotel Sheraton Hotel
Sueno Beach Hotel Sungate Port Royal Sunset Beach Hotel
Turkız Hotel Washington Resort Hotel Zena Resort Hotel
Susesi Hotel Pemar Beach Resort Sueno Golf Hotel
Blue Waters Club Club Mega Saray Bilem Otel
Öz Kaymak Falez Kervansaray Lara Ela Quality Resort
Barut Hotel Ak-ka Alinda Beach Hotel Utopia World Hotel
Mirada Del Mar Hotel Ic Otel Clup Nena Hotel
Rubi Hotel Arancia Resort Hotel Viking Hotel
Alatimya Village Hotel The Marmara Antalya Hotel Porto Bello Hotel
Fantasia De Luxe Hotel Saphir Hotel Le Jardin Resort Hotel
Orient Palace Hotel Otium Art Otel Grand Adonis Otel
Crystal Hotel

ANTALYADAKİ ÖZEL OKULLAR KOLEJLER

Akev Koleji Antalya Koleji Başar Koleji
Envar Eğitim Kurumları Kemer Koleji TED Koleji
Lara Yeni Avrupalı Koleji

ANTALYADAKİ ÖZEL HASTANELER

Akdeniz Hastanesi Alanya Can Hastanesi Anadolu Hastanesi
Aspendos Hastanesi Bilgi Hastanesi Dünya Tıp Merkezi
Lara Hastanesi Sevgi Hastanesi Vizyon Göz Merkezi
Yaşam Hastanesi

TED Antalya Koleji , Antalyadaki Özel Okullar ve Kolejler

TED Antalya Koleji Resimleri

TED Antalya Koleji

Resmi Büyütmek için tıkla

TED Antalya Koleji

Resmi Büyütmek için tıkla
İlgili Etiketler : TED Koleji - Özel TED Koleji - TED Özel Okulları - TED Eğitim Kurumları - Antalyadaki Kolejler - Antalyadaki Eğitim Kurumları - Antalyadaki Özel Okullar - Okullar - Okulları - Kolejler - Lüks Kolejler  

TED Antalya Koleji

Özel okulculuğun geçmişi Antalya'da otuz sekiz yılı geçen bir zamanı içermektedir. Hiç şüphesiz ki bu geçen sürede bir çok özel okul Antalya'ya ve Türk Milli Eğitimi'ne çok yararlı çalışmalar yapmış ve çok başarılı öğrenciler yetiştirmişlerdir. Ülkemizde özel okulların yeri ve önemi hiçbir zaman yadsınamaz.

Antalya uzun zamandır Türkiye'ye damgasını vurmuş TED (Türk Eğitim Derneği ) Okullarına ihtiyaç duyuyordu. Bu ihtiyaç artık öyle bir noktaya gelmişti ki daha TED Okulları Antalya'da şubesini açmadan okul açıldı söylemleri kamuoyunda konuşulur olmuştu.

İşte tam bugünlere gelen zamanda Antalyalı işadamı İzzet UZUN özel okulculuk konusuna ilgi duyarak incelemelere başlamış ve bu konuda arkadaşı Lütfi ÜNSAL'dan gerekli bilgileri ve TED Ankara Koleji mezunları Antalya Derneği'nin yetkilileriyle görüşüp onların desteğini de alarak fizibilite çalışmalarını derinleştirmiştir. Sıra TED'e başvurmaya gelmiş ve o başvuruda TED Genel Merkezi'ne bizzat İzzet UZUN ve esi Şule UZUN tarafından Ankara'da yapılmıştır.

Okulun yapılacağı alan araştırması özellikle Lara kesimine hakim olması için bu bölgede düşünülmüştür. Şehir içi yerleşke için düşünülen alanın en az 20 dönüm olarak istenmesi üzerine şu anda okul inşaatı ve sosyal birimlerinin yapılacağı alan, Lara bölgesine yeni açılan yollarla çok yakın bir hale gelmesi sonucu uygun bulunmuştur.

Ankara'da TED Genel Merkezi'nin yaptığı inceleme sonucu 2004 Mayıs ayında sonuç belli olmuş ve Antalya'dan İzzet UZUN'un yaptığı başvuru kabul edilmiştir. TED'le niyet protokolü Nisan ayında TED Genel Başkanı Selçuk PEHLİVANOĞLU'nun Antalya'ya gelmesiyle ATSO Sosyal Tesislerinde seçkin katılımcıların huzurunda imzalanmıştır.

Hemen mimari çalışmalara başlanmış mimarımız Mustafa KINA ve Mühendisimiz Bülent UZUN'la ara ara bazı yerleşim konularında Lütfi ÜNSAL'ın da katılımıyla uzun mesailer sonucu ve TED Genel Merkezi'nin teknik sorumlusu mimar Erkan ŞAHMALI'nın da yönlendirmesiyle projeler onaylanmış ve inşaata başlanmıştır. 10 ay gibi kısa bir sürede 10 bin m 2 kapalı alan tamamlanmıştır. Burada özellikle inşaatın tüm sorumluluğunu alan Bülent UZUN'a ayrı bir teşekkür etmek gerekir diye düşünüyoruz. Daha sonra binanın içinin düzeni ve öğretmen sınav ve mülakatları yapılmış ve öğretmen kadromuz da en iyi şekilde oluşturulmuştur.

TED Antalya Koleji'ni Antalya'mıza kazandıran, bizlere her türlü desteği veren başta Genel Başkanımız Selçuk PEHLİVANOĞLU'na Başkan Yardımcımız Ahmet İSFENDİYAR'a o dönem ki Genel Müdürümüz Ugur ERSOY'a ve eğitim uzmanları Tuğçe BALABAN ile Mahir AKGÜN'e teşekkür ediyoruz.

Mayıs–Haziran aylarında kura, mülakat ve sınav–mülakat sistemiyle kayıtlarımız başlamıştır.

2005-2006 Eğitim ve Öğretim yılında (11 Eylül 2005 Pazar günü) eğitim hayatına başlayacak olan TED Antalya Koleji Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip çıkacak laik öğrenciler yetiştirecek ve ülkemizde örnek olacak eğitimini sürdürecektir.

Bize güvenen tüm velilerimize teşekkür eder saygı ve sevgilerimizi sunarız.

TED Antalya Koleji İletişim Bilgisi

Adres : Yenigöl Mah. Uzun Sok. No:1, Antalya
Tel.: 0 242 340 60 00
Faks : 0 242 340 60 09
E-posta : info@tedantalya.k12.tr
Web Sitesi : www.tedantalya.k12.tr